Płytki online

Pomysły na wykończenie łazienki czy kuchni

Bez wątpienia można stwierdzić, że łazienka to dość charakterystyczne i jednocześnie specyficzne pomieszczenie w naszym domu. Dlaczego? Przynajmniej z kilku względów. Po pierwsze zazwyczaj ściany w niej oraz podłoga wyłożone są płytkami, a po drugie znajduje się tam sporo wody. Raczej nie każdy myśli o tym, że te dwa fakty można ze sobą w jakiś sposób połączyć. Właśnie przez wodę zastosowanie tam np. drewnianej podłogi będzie bez sensu, ponieważ przez dużą wilgotność szybko się zniszczy. To właśnie kafelki do łazienki wydają się być najlepszym wyborem. Jednak w dzisiejszych czasach ten wybór nie jest wcale taki prosty, ponieważ jest on dość spory. Oczywiście należy zapisać to po stronie plusów, jednak z drugiej strony trudno w takiej sytuacji jest podjąć ostateczną decyzję.

Kafelki do łazienki – ważne czynniki

Przy samym wyborze zawsze trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Warto wiedzieć, że kafelki do łazienki muszą być dla nas przede wszystkim praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Z tego względu ważna jest ich kolorystyka czy faktura – muszą się nam również podobać. Dodatkowo nie można zapominać o dość istotnej kwestii jaką jest bezpieczeństwo. Właśnie z tego względu kafelki do łazienki powinny być przynajmniej w pewnym stopniu antypoślizgowe. Wynika to z tego, że w łazience na podłodze często jest woda przez co stwarza się jednocześnie dla nas jakieś niebezpieczeństwo.

Kafelki do łazienki o małych rozmiarach

Jeśli posiadamy łazienkę niewielkich rozmiarów to warto zdecydować się na płytki o prostokątnych kształtach. Dodatkowo powinniśmy kłaść je prostopadle do dłuższych ścian – jest to znakomity sposób na wizualne powiększenie naszej łazienki. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na podanej stronie: kafelki do łazienki. Dodatkowo kolejny ważny czynnik przy wyborze to klasa ścieralności płytek, czyli w rzeczywistości ich wytrzymałość na zarysowania czy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.